22 kwietnia - Dzień Euroregionu Śląsk Cieszyński
2021-04-16

22 kwietnia - Dzień Euroregionu Śląsk Cieszyński

22 kwietnia świętujemy Dzień Euroregionu Śląsk Cieszyński. Mimo trudnego czasu, związanego z obostrzeniami pandemicznymi W tym roku, podobnie jak w poprzednim, będzie to szczególny Dzień, nie tylko Święto naszego Euroregionu, ale i okazja do kolejnej, ważnej manifestacji, że mieszkańców Euroregionu Śląsk Cieszyński już się granicą rozdzielić nie da.

Zaplanowano swoisty \"Most Flag\" po obu stronach granicy państwowej, który ma być symbolem tego, że Polacy i Czesi nie tylko za sobą tęsknią, ale że wciąż są razem i wbrew okolicznościom wciąż stanowią wspólnotę Ludzi Pogranicza.

Zgodnie z apelem biura Euroregionu Śląsk Cieszyński, na budynkach urzędów/instytucji samorządowych wywieszone zostaną flagi Euroregionu. W mediach społecznościowych pojawią się również zdjęcia budynków z flagą Euroregionu podpisanych „Dzień Euroregionu Śląsk Cieszyński” oraz oznaczonych hashtagami #EuroregionŚląskCieszyński #Olza #JesteśmyRazem #Współpraca #GranicaNieMusiDzielić i nazwami gmin, miast, instytucji partnerskich.